Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 500-300-669

Email.: biuro@4felgi.pl

Do darmowej dostawy: 5 000,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Dlaczego warto kupować oryginalne alufelgi?
Dlaczego warto kupować oryginalne alufelgi?

Utrzymanie pojazdu wiąże się z niemałymi kosztami. Paliwo, ubezpieczenie czy przeglądy to tylko niektóre z nich. Właśnie dlatego kierowcy nierzadko poszukują rozwiązań, które pomogą im nieco zaoszczędzić. Jednym ze sposobów jest kupno zamienników zamiast oryginalnych części. Warto jednak wiedzieć, że taka decyzja nie zawsze okazuje się opłacalna. Mowa tutaj na przykład o alufelgach. W tym przypadku warto inwestować w oryginalne elementy. Z czego to wynika?

Przede wszystkim jakość 

Kierowcom, którzy decydują się na kupno felg do Audi, Mercedesa czy innego auta zwykle zależy na tym, aby samochód dzięki nim zyskał nowy, ciekawy charakter. Warto jednak pamiętać, że jedną z ważniejszych funkcji felg jest ta związana z bezpieczeństwem i komfortem jazdy. Mamy tutaj na myśli przenoszenie siły z piasty koła na oponę oraz wentylowanie układu hamulcowego.

W związku z tym kupno oryginalnych alufelg to pewność, że produkt jest dostosowany do konkretnego modelu samochodu, w związku z czym będzie spełniał swoją funkcję.

Ponadto decydując się na zakup takich elementów, można też liczyć na to, że produkty posłużą przez naprawdę długi czas, ponieważ do ich wykonania zostały wykorzystane materiały najwyższej jakości. Zamienniki felg często nie pochodzą ze sprawdzonych źródeł, przez co nierzadko zdarza się, że nie spełniają należycie swoich funkcji, a do tego zużywają się stosunkowo szybko.

Sposób produkcji ma znaczenie 

Osoby, które poszukują felg do Volvo czy Toyoty, powinny wiedzieć, że sposób produkcji ma ogromne znaczenie. Warto wziąć to pod uwagę szczególnie zastanawiając się nad wyborem tańszych zamienników oryginalnych elementów. Dzieje się tak, ponieważ takie elementy często są produkowane metodą odlewania grawitacyjnego, czyli najgorszą z dostępnych.

Prace polegają na wlewaniu do formy stopu aluminium, który ma się rozejść pod wpływem działania siły ciężkości.

W efekcie najczęściej okazuje się, że struktura felgi jest niejednolita, a wewnątrz powstają pory, które osłabiają konstrukcję. Mimo tego, że inne metody odlewania wiążą się z większymi kosztami, to warto w nie inwestować z uwagi na lepszą jakość otrzymanych produktów i bezpieczeństwo jazdy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl