Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 500-300-669

Email.: biuro@4felgi.pl

Do darmowej dostawy: 5 000,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Poznaj różnice między felgami stalowymi, a aluminiowymi
Poznaj różnice między felgami stalowymi, a aluminiowymi

Felgi to niewątpliwie jeden z ważniejszych elementów wpływających na estetykę samochodu. Oprócz tego pełnią też kilka funkcji związanych z bezpieczeństwem jazdy. Mowa tutaj między innymi o wentylacji układu hamulcowego. Kierowcy, którzy udają się do sklepu z felgami, zwykle stają przed pytaniem, czy lepiej zainwestować w używane felgi, czy może w nowe. Po podjęciu tej decyzji przychodzi czas na zastanowienie się, czy lepszym wyborem będzie kupno stalowych, czy może aluminiowych elementów. Czym się od siebie różnią i które lepiej wybrać?

Kiedy warto zdecydować się na felgi aluminiowe? 

Po wyborze rozmiaru felg do Mercedesa czy Fiata przychodzi czas na zastanowienie się, czy lepiej postawić na produkty wykonane z aluminium, czy może ze stali. Aby podjąć rozsądną decyzję, warto najpierw dowiedzieć się, czym charakteryzują się każde z nich. Jeśli chodzi o felgi z aluminium, to na tle konkurujących z nimi elementów stalowych wyróżniają się przede wszystkim tym, że są bardziej estetyczne, dzięki czemu nadają pojazdowi pożądanego przez wielu kierowców charakteru.

Warto też wspomnieć o nieco bardziej praktycznych kwestiach. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że felgi aluminiowe są odporniejsze na korozję. Co może mieć szczególnie duże znaczenie w okresach deszczowych czy zimą. Oprócz tego dobrze odbierają ciepło z tarcz hamulcowych, co przekłada się na efektywne chłodzenie tarcz hamulcowych. Nie sposób nie wspomnieć też o wadach felg aluminiowych, do których zaliczamy stosunkowo wysoką cenę i podatność na odkształcenia.

Co warto wiedzieć na temat felg stalowych? 

Aby podjąć dobrą decyzję podczas zakupu felg do BMW czy Audi, dobrze też wiedzieć, czym wyróżniają się te wykonane ze stali. W tym przypadku mamy do czynienia między innymi z niższą ceną i większą odpornością na uszkodzenia. Warto też podkreślić, że regeneracja takich felg jest tańsza. Jeśli natomiast chodzi o wady, to felgi stalowe szybciej korodują. Oprócz tego często są też postrzegane za mniej estetyczne niż te z aluminium, co może mieć szczególnie duże znaczenie wśród kierowców, którzy tuningują swój pojazd.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl