Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 500-300-669

Email.: biuro@4felgi.pl

Do darmowej dostawy: 5 000,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Co należy wiedzieć o malowaniu alufelg?
Co należy wiedzieć o malowaniu alufelg?

Dla wielu osób samochód jest nie tylko pojazdem służącym do przemieszczania się, ale również prawdziwą gratką, o którą należy dbać. W takich sytuacjach znaczenie ma każdy detal, a wprowadzanie poprawek staje się ulubionym hobby. Jednym ze sposobów na zachowanie dobrego wyglądu samochodu jest pomalowanie felg. Jak przebiega taki proces? I o czym pamiętać malując felgi aluminiowe? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jak przebiega renowacja felg aluminiowych?

Proces malowania felg aluminiowych wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia. Co ważne, składa się on z kilku etapów. Jakich? Poniżej przedstawiamy poszczególne działania.

Pierwszym krokiem jest demontaż i dokładne wyczyszczenie felg, a w szczególności obecnych w nich zagłębień. W tym celu warto wykorzystać myjkę wysokociśnieniową i odpowiednie środki chemiczne, które pozwolą na usunięcie zanieczyszczeń. Dodatkowo jeżeli felgi są mocno zniszczone możemy poddać je renowacji poprzez piaskowanie, czy szlifowanie papierem o różnej gradacji. Takie działanie pozwoli usunąć rysy i głębsze ubytki. Po zakończeniu konieczne jest ponowne oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni. Dokładność w tym zakresie jest bardzo ważna, ponieważ decyduje o efektywności samego lakierowania i trwałości efektu końcowego.

Ostatnim etapem procesu jest lakierowanie. Pierwszym krokiem jest jednak zastosowanie tzw. lakieru podkładowego, a dopiero później lakieru właściwego. Wierzch felgi należy także zabezpieczyć bezbarwnym lakierem nawierzchniowym.

Malowanie alufelg – o czym pamiętać?

O jakich kwestiach warto pamiętać w przypadku malowania alufelg? Poniżej przedstawiono kilka najważniejszych punktów, które decydują o powodzeniu działań:

  • kluczową kwestią jest jakość zastosowanego lakieru – nie warto wybierać tanich, niesprawdzonych propozycji; znacznie korzystniejsze są profesjonalne produkty, tworzone przez znane marki, 
  • w przypadku lakieru nanoszonego sprayem lub pistoletem należy zachować pewien odstęp od malowanej powierzchni, a także rozpylać lakier równomiernie – unikając zatrzymywania się na jednym punkcie,
  • duże znaczenie ma wykorzystywanie lakieru zgodnie z informacjami podanymi przez producenta – każdy produkt jest bowiem nieco inny.

Warto pamiętać, że malowanie alufelg nie jest jedynym dostępnym rozwiązaniem. Jeśli chcemy zadbać o wygląd swojego pojazdu, a stare alufelgi są już w złej kondycji, najlepszym rozwiązaniem jest ich wymiana. Jeśli więc szukasz wysokiej jakości propozycji, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Proponowane przez nas felgi dostępne są w korzystnych cenach i wyróżniają się świetnym wyglądem. Odwiedź naszą stroną internetową i sprawdź!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl